© Copyright 2017 by WebWave

1. Spotkanie i poznanie oczekiwań klienta

 

Na pierwszym spotkaniu poznaję Państwa oczekiwania i preferencje dotyczące układu funkcjonalnego mieszkania, czyli mówiąc prosto - co i gdzie ma mniej więcej stać, np. tutaj chcielibyście Państwo stolik, a tutaj sofę 3 osobową, kuchnia z dużą wyspą na środku itp.

Rozmawiamy też na temat stylu i estetyki wnętrza, określamy budżet realizacji oraz formę współpracy.

OFERTA PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Proces projektowania, czyli jak to wygląda

2. Inwentaryzacja i układ funkcjonalny

 

Na tym etapie jadę na pomiary wnętrza lub proszę o rzuty architektoniczne jeżeli takie są w Państwa posiadaniu. Następnie rysuje w programie pomieszczenia na podstawie rzutów architektonicznych lub własnego rzeczywistego pomiaru pomieszczeń. Następnie przygotowuję 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza w formie rzutów 2D. Rzuty obejmują układ mebli, sprzętów RTV i AGD i sanitariatów. Spośród 2-3 koncepcji wybieracie Państwo jedną, która Wam się najbardziej podoba i jeżeli macie Państwo uwagi, to wprowadzamy korekty i przechodzimy do pracy nad ostateczną formą układu funkcjonalnego.

3. Trójwymiarowe widoki wnętrza 3D

 

Teraz mając już wybrany projekt funkcjonalny przechodzimy do detali, na które tak bardzo klienci nie mogą się doczekać. Wprowadzamy do projektu kolor i fakturę, tak by powstały trójwymiarowe widoki zawierające układ podłóg, oświetlenie, elementy wyposażenia tworzące wizualizacje poglądowe.

4. Dokumentacja techniczna

 

Na postawie zaakceptowanej wizualizacji poglądowej wnętrza przystępuję do wykonania rysunków technicznych z wymiarami i przekrojami oraz wykonuję zestawienie elementów wyposażenia wnętrza (meble, ilość płytek, paneli, oprawy oświetleniowe i inne elementy zaprojektowane we wnętrzu).

 1. Układ funkcjonalny
 

Układ funkcjonalny to baza od której zaczynamy. Na tym etapie ustalamy, gdzie co będzie stało, jak będzie wyglądała kuchnia i z jakich segmentów będzie się składała. Taki projekt da nam również podpowiedź na jak dużą kanapę możemy sobie pozwolić lub jaki duży stół będzie odpowiedni do naszego wnętrza.
 

Etap ten trochę przypomina układanie puzzli, ponieważ każdy element wyposażenia musimy wpasować do istniejących wymiarów murów, których nie jesteśmy w stanie poszerzyć i nie mówię tu o ściankach działowych.
 

Jeżeli kompletnie nie masz pomysłu lub już go masz, ale nie jesteś pewny czy wszystko się zmieści tak jak tego oczekiwałeś, to chętnie Ci pomogę.

Mając już taki projekt możemy przejść do projektu koncepcyjnego, czyli jaki kolor ścian, jakie podłogi, drzwi, oświetlenie itd.

 

Lub jeżeli masz ochotę nic nie stoi na przeszkodzie byś dalej zaprojektował swoje wnętrze sam. Na pewno będzie Ci łatwiej mając projekt funkcjonalny, który będzie Cię nawigował.

 

cena: od 40 zł/m2

Oferta

2. Projekt koncepcyjny z trójwymiarowymi widokami wnętrza
 

Projekt koncepcyjny bazuje na układzie funkcjonalnym.  Mając już schemat rozmieszczenia elektryki oraz umeblowania można przystąpić do zajęcia się designem, czyli fakturami, wzorami i kolorem.  

 

Wybieramy propozycje produktowe, które zostaną zestawione w moodboardzie dla wnętrza.

 

Etap ten przypomina kolorowanie czarno- białych puzzli, tylko przestrzennych. W tym projekcie możemy zobaczyć trójwymiarowe widoki wnętrza. To zdecydowanie ułatwia wyobrażenie sobie aranżacji danego pomieszczenia lub całego mieszkania
 

 

cena: od 110 zł/m2

3. Projekt wykonawczy
 

Jest to ostatni etap projektu wnętrz. Projekt wykonawczy stanowi "instrukcję dla wykonawców", gdzie jaka oprawa oświetleniowa się znajduje, jak powinny zostać docięte płytki, gdzie powinien zostać zamontowany stelaż pod miskę ustępową itd.
 

Projekt wykonawczy jest pracą końcową, która scala ze sobą układ funkcjonalny i koncepcyjny uwzględniając wiele technicznych aspektów. Do projektu wykonawczego dołączony jest również orientacyjny kosztorys wraz z listą zakupową.

 

cena: od 130 zł/m2