02 września 2022

Jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz, czyli w skrócie o współpracy ze mną?

Jeżeli planujesz zakup własnego mieszkania, właśnie budujesz swój wymarzony dom lub być może przymierzasz się do remontu starego mieszkania, które dostałeś od  babci, warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Niekoniecznie musi być to projekt całej przestrzeni, możesz zamówić projekt pojedynczego pomieszczenie lub po prostu umówić się ze mną na konsultację. 

Zastanawiasz się, jak projektant może Ci pomóc i na co możesz liczyć, korzystając z jego usług? Zapraszam do mojego wpisu, w którym postaram się przybliżyć to, jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

 

Pewnie pierwsze pytanie, jakie sobie zadasz, kiedy ktoś wspomni o skorzystaniu z usług projektanta wnętrz, to: po co? Sam na pewno sobie poradzę, dawniej jakoś ludzie żyli bez projektantów i mieszkania też jakoś były urządzone.

Rzeczywiście kiedyś tak było, tak samo jak kiedyś nie było telefonów i  ludzie też żyli, ba nawet nagrody Nobla zdobywali. Ale skoro już jest telefon, który ułatwia ci życie, to z niego korzystasz, wszyscy korzystamy. Tak samo jest w przypadku aranżacji, możesz sam urządzić mieszkanie, lub też współpracować z projektantem wnętrz, który może ułatwić Ci życie, oszczędzić czas i pieniądze przy remoncie. 

 

 

Jakie są zalety współpracy ze mną?

 

Doświadczenie – przez kilka lat mojej pracy nauczyłam się, jak rozmawiać z klientami, o co ich pytać, by zaprojektować wnętrze, o którym marzą. Dbam o to, aby współpraca przebiegała w miłej atmosferze. Wiem, jak rozplanować przestrzeń, by odpowiadała stylowi życia moich klientów. Łączę kolory i faktury, bawię się designem, wszystko by wyczarować dla Was magiczne ciepłe wnętrza, w których będziecie się czuć dobrze.

 

Wykorzystaj to.

 

Rozeznanie – chcąc nie chcąc (zdecydowanie bardziej chcąc) stale docierają do mnie nowinki ze świata mebli, materiałów wykończeniowych, nowych metod aranżacji. Każdy remont jest kolejną lekcją, na bieżąco spotykam się z nowymi produktami oraz tymi sprawdzonymi, dostępnymi od lat na rynku. Chętnie pomogę wybrać Ci piękne wyposażenie domu, które będzie też praktyczne i będzie Ci służyło przez długi czas. Moją dodatkową tajemniczą umiejętnością jest łapanie okazji, z przyjemnością kupuję ciekawe meble i dodatki na wyprzedażach czy promocjach. Nic tak nie poprawia nastroju, jak dobry mebel za połowę ceny.

 

Moja oferta jest elastyczna, zawsze dopasowuje się do potrzeb osób, dla których wykonuję projekt. Mogą stworzyć dla Ciebie aranżację całego domu, albo tylko jednego pomieszczenia, jak salon, kuchnia, czy sypialnia.

 

A teraz krótko opowiem Ci o tym dokładniej.

 

 

Etapy przygotowania projektu wnętrza

 

 

Współpraca z projektantem to nie jedno, czy dwa spotkania, ale dłuższa relacja, która ma kilka etapów, czyli: 

 

1 – spotkanie z klientem i poznanie jego oczekiwań. 

2 – wycena projektu wnętrza i określenie terminu wykonania

3 – podpisanie umowy i wpłata zaliczki

4 – przygotowanie projektu układu funkcjonalnego 2D

5 – wybór materiałów i kolorów

6 – przygotowanie koncepcyjnego projektu wnętrza  i wizualizacji 3D

7 – projekt wykonawczy wnętrza

8 – przygotowanie dokumentacji technicznej

9 – nadzór autorski

 

Pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz – ustalenie wytycznych projektowych

 

Abyśmy zaczęli w ogóle współpracę, musimy się oczywiście najpierw poznać, czyli osoby, które są zainteresowane współpracą ze mną, muszą skontaktować się z pracownią DekorAnn. Może być to mejl, albo telefon, wszystkie dane kontaktowe są tutaj

 

Kiedy już ktoś się ze mną kontaktuje, umawiamy się na rozmowę. Zazwyczaj spotykamy się w jakiejś fajnej kawiarni, tam, gdzie potencjalnym klientom jest wygodnie. Przy pysznej, aromatycznej kawie lub herbacie słucham, kim są osoby, które chcą skorzystać z mojej pomocy. Lubię ich poznawać, każde spotkanie to nowe doświadczenie i zazwyczaj nowi wspaniali ludzie. 

Podczas tej rozmowy zapytam o to, czy lubicie jakiś  konkretny styl wnętrzarski, czy macie swoje ulubione kolory, albo jakieś szczególne życzenia. Poznaję wasz styl życia i pasje, jest to bezcenna wiedza. Zawsze też proszę Was o przesłanie zdjęć z inspiracjami, które zdecydowanie ułatwią mi stworzenie wnętrza, które wpasuje się wasz gust.

 

Już na pierwszym spotkaniu pytam o budżet, jaki jest przewidziany na remont. To bardzo ważne, czasami zdarza się, że klienci, konfrontując się z obecnymi cenami są zdziwieni, że tak drogo, a niektórzy, że wcale nie tak dużo. 

 

Kiedy osoba zlecająca projekt jest zdecydowana, następuje podpisanie umowy i wpłata zaliczki, dzięki którym mam zielone światło i mogę zacząć pracę. 

 

Rzut 2D projektu z możliwością podglądu widoków 3D

 

Kolejnym etapem jest wykonanie projektu aranżacji wnętrza, który zawiera układ funkcjonalny pomieszczeń. Projekt wykonuję na podstawie rzutów architektonicznych, jeżeli klienci je mają  lub własnej inwentaryzacji, czyli pomiaru pomieszczeń. W przypadku kiedy wykonuje projekt wnętrza w budynku, który dopiero powstaje, poproszę o projekt od dewelopera lub architekta, gdzie znajdę potrzebne wymiary.

 

Przygotowuję 2 lub 3 propozycję zagospodarowania funkcjonalnego. Wy oglądacie pomysły, ewentualnie wskazujecie, co byście chcieli zmienić, razem dopracowujemy szczegóły. 

 

 

Kiedy któraś z propozycji zostanie przez was zatwierdzona, można przejść do kolejnego etapu, czyli wyboru materiałów, faktur i kolorów. Następnie wykonywany jest:

 

Koncepcyjny projekt wnętrza i wizualizacja 3D

 

Koncepcyjny projekt wnętrza zawiera poza wizualizacją 3D zestawienie materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia. Na tym etapie masz możliwość obejrzenia wizualizacji, dzięki której wnętrze ożyje, a Ty będziesz mógł wyobrazić sobie, jak  będzie wyglądać po metamorfozie. 

 

 

Kiedy projekt jest zaakceptowany, w końcu powstanie wykonawczy projekt wnętrza, który zawiera wytyczne dla wykonawców, czyli dokumentację techniczną.

 

W DekorAnn współpraca nie kończy się  na oddaniu projektu, najczęściej wykonuje również nadzór autorki nad jego realizacją. Co to oznacza? Oznacza to, że sama kontroluje kolejne etapy realizowania projektu przez wykonawców. Współpracuję ze specjalistami od wykończania wnętrz, stolarzami, a nawet elektrykami i hydraulikami.  

 

Ile trwa projektowanie wnętrz?

 

Na to pytanie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, na czas wykonywania projektu wnętrza wpływ mają czynniki, takie jak:

 

  • Rodzaj wnętrza (prywatne czy komercyjne)

  • Ilość pomieszczeń

  • Łączna powierzchnia mieszkania (metraż)

  • Poziom skomplikowania projektu

  • Zakres prac, które mają być wykonane

  • Styl, na jaki decyduje się klient 

  • Tempo, w jakim klient podejmuje decyzje

  • Ilość innych zamówień, jakie ma projektant wnętrz

 

 

Wykonanie projektu wnętrza trwa najkrócej 2-3 miesiące. Jeżeli jednak zamawiający potrzebuje więcej czasu na zastanowienie i podjęcie decyzji, projekt może powstawać nawet około pół roku.

 

Równie istotnym jak czas czynnikiem, na który zwracają uwagę klienci, jest oczywiście cena projektu wnętrza. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje projekt wnętrza, zapraszam do zapoznania się z cennikiem pracowni projektowej DekorAnn.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz lub masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową, z chęcią podzielę się moim doświadczeniem i stworzę dla ciebie magiczne wnętrze.

 

 

© Copyright 2017 by WebWave