W poprzednim artykule tłumaczyliśmy co to jest home staging i skąd pochodzi. Dzisiaj zdradzimy Wam jak samodzielnie możecie wykonać home staging w swojej nieruchomości pokazując zmiany jakich można dokonać w najbardziej podstawowych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, salon, sypialnia oraz łazienka.


 

Przygotowanie kuchni
 

Kuchnia jest strefą, w której spędzamy dość dużo czasu. Dla niektórych jest miejscem przeżyć kulinarnych, dla innych jest to miejsce spotkań z rodziną. Postarajmy się przygotować kuchnię tak, by wyglądała zachęcająco, a nie przypomniała o wczorajszym obiedzie.
Pierwszym krokiem powinno być dokładne posprzątanie kuchni i pozbycie się drobiazgów zajmujących miejsce na blacie. Schowajmy wszystkie pudła, wazony, ozdobne talerze które stoją na szafkach kuchennych, one nie tylko zniechęcają, ale również optycznie obniżają sufit. To powoduje, że kuchnia w odbiorze klienta staje się niska. Zdejmij magnesy z lodówki, notatki czy dziecięce rysunki. Pamiątki osobiste takie jak zdjęcia, figurki itp. również powinny zniknąć na czas sesji zdjęciowej. One powodują, że klienci nie potrafią sobie wyobrazić siebie w tym pomieszczeniu . Pamiętaj również o płynach do naczyń, gąbkach, szmatkach itd.

Do tak przygotowanej kuchni możesz dodać kilka dodatków, które dodadzą jej uroku, na przykład postawić miskę ze świeżymi owocami, zakupić zioła w doniczce, można pokusić się o czystą ściereczkę na zlewie. Odsłonić okna, tak by wpadało więcej światła. Niektórzy inscenizują śniadanie lub kolację.

Tak przygotowaną kuchnię, możesz zacząć fotografować. Poniżej zobaczysz różnicę pomiędzy kuchnią, w której został wykonany home staging a kuchnią, która została sfotografowana bez użycia napisanych przez nas powyżej wskazówek.


          Źródło: Design Time - 5 EASY FIX STAGING MISTAKES WHEN SELLING YOUR HOME

 

 

Przygotowanie salonu
 

Następne pomieszczenie to salon, w którym chętnie spędzamy popołudnia lub wieczory w gronie przyjaciół czy znajomych.  Salon jak wszystkie inne pomieszczenia musi być porządnie wysprzątany oraz uprzątnięty z osobistych pamiątek. Jeżeli mamy dzieci, schowajmy na czas sesji zdjęciowej zabawki dziecka z salonu, jeżeli mamy zwierzaka np. psa lub kota, to również schowajmy jego zabawki, drapak czy legowisko. Na kanapę dodajmy kilka poduszek. Jeżeli mamy stolik kawowy, możemy dać drobne ozdoby, czy kwiaty. Pamiętajmy o odsłonięciu okien, żeby jak najwięcej światła wpadało do pomieszczenia.


          Źródło: homebook.pl

 

 

 

Przygotowanie sypialni

 

Sypialnia to miejsce,  w którym kończymy dzień i również go zaczynamy. To miejsce kojarzące się z wypoczynkiem, relaksem i intymnością.
Pewne rzeczy powtórzą się z przygotowania kuchni i salonu, czyli sprzątanie oraz depersonalizacja.
Pamiętajmy, że mycie okien również zalicza się do sprzątania. Schowaj wszystkie rodzinne pamiątki.
W miejsce zdjęć wiszących na ścianie możesz powiesić jakąś ciekawą grafikę lub zdjęcia kwiatów, traw, gór itp..
Postaraj się stworzyć miejsce, które zachęci do odpoczynku przyszłych lokatorów. Po pierwsze pościel łóżko. Jeżeli nie masz narzuty, to zainwestuj w porządną narzutę, kilka poduszek o różnych rozmiarach i koc. Te akcesoria naprawdę potrafią zmienić łóżko. Możesz również kupić miły dla stóp dywanik i położyć go przed łóżkiem. Gdy już wszystko jest gotowe, czas na drobną dekorację. W sypialni dobrze będą wyglądać świece oraz zielone rośliny. Pamiętaj, by nie przesadzić z dekoracjami, czasem mniej znaczy więcej.

 

          Źródło: homebook.pl

 

 

Przygotowanie łazienki

 

Kolejnym pomieszczeniem, którym się zajmiemy, jest łazienka - tutaj kobietom schodzi najdłużej :).
Postaraj się by łazienka była w odbiorze lśniąco czysta i zachęcała do relaksu. Pamiętaj by schować wszystkie szampony, mopy, wiadra, płyny do mycia podłóg itp.  Nie zapomnij o kupnie dozownika na mydło, jeżeli masz miękkie grube ręczniki to wykorzystaj je jako element ozdobny. Z umywalki schowaj perfumy, kremy, toniki itp., niech umywalka zostanie pusta. Ręczniki, których używasz na co dzień, również powinny zniknąć do sesji zdjęciowej. Pamiętaj by miska ustępowa (wc) miała zamkniętą klapę. Śmiało możesz w łazience umieścić kwiaty w wazonie lub inne rośliny, które dadzą wrażenie świeżości. Jeżeli masz wannę, stwórz wizje relaksu wykorzystując świece.

 

 

Tak oto przedstawiliśmy po krótce kilka sposobów na to jak można przygotować mieszkanie lub dom dla potencjalnych klientów, by zwiększyć ich zainteresowanie Twoją ofertą. Pamiętaj, że na zakup lub wynajem nieruchomości wpływa wiele czynników, które również należy wziąć pod uwagę, np. odpowiednia prezentacja mieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom będzie Ci łatwiej przygotować swoją nieruchomości na sprzedaż bądź też pod wynajem. 
 

Powodzenia!

 

 

 

 

16 stycznia 2021

Home staging – zrób to sam!

© Copyright 2017 by WebWave